Standartní servis a údržba bytu 3+1 v Praze včetně maziv, ošetřujících prostředků a dopravy nyní 999kč!!! 602 629 005


O NAŠÍ PRÁCI

Pozáruční servis a údržba

Při dodávce nových otvorových výplní je jen málokdo informován o nutnosti pravidelného servisu a údržby kování a profilů oken či dveří tak, aby dlouhá léta vypadala a hlavně fungovala podle představ uživatele. Z vlastní zkušenosti dále vím, že i když je uživatel s tímto důležitým faktem obeznámen, sám málokdy ví, jak tyto práce správně provést. Výrobci okenních profilů a okenního kování doporučují tyto úkony provádět 1x - 2x ročně. Servis a údržba těchto výrobků spočívá v kontrole funkčnosti všech pohyblivých dílů a závěrových bodů kování, jejich seřízení a promazání a kontrole funkčnosti ovládání v daných polohách, dále překontrolování těsnosti oken a dveří a ošetření daného profilu dle potřeby.

Prováděním pravidelného servisu a údržby oken a dveří výrazně prodloužíte jejich funkčnost a životnost a předejdete nákladným opravám v budoucnu!!!

 

 


eurookno napadené hnilobou dřeva eurookno napadené hnilobou dřeva eurookno napadené hnilobou dřeva eurookno napadené hnilobou dřeva

Seřízení a promazání - nastavení okenních a dveřních křídel do správné polohy pro zajištění jejich správné funkčnosti a snadného ovládání, promazání všech pohyblivých částí kování, promazání celoobvodového gumového těsnění, dotažení kliček.

Výměna těsnění - v případě profukování a nedostatečného utěsnění oken i po seřízení provedeme výměnu celoobvodového gumového těsnění křídel i rámů oken a dveří, popřípadě dodání těsnění přídavného. Dnes je v nabídce široká škála těsnících prvků pro všechny typy oken s mnohem lepšími vlastnostmi utěsnění než obsahují Vaše okna ve standartní výbavě.

Retuše - v případě mechanického poškození oken provádíme různé opravy - u plastových oken může jít o poškrábaný, zabarvený nebo prasklý profil - doplnění tekutým plastem, rozleštění příslušným přípravkem, u dřevěných oken může jít o praskliny v masivu, škrábance a protlaky profilu, oštěpy v masivu např. po neodborném kotvení rámů, odřený lak - tmelení, voskování, nátěr barvou a lakem, ošetření balzámem.

Údržba - kromě mazání celoobvodového kování a těsnění oken a dveří je také důležité ošetřit jejich profily příslušnými balzámy a oleji dle materiálu daného profilu, tento úkon prodlužuje vzhled nového okna a zároveň jej chrání před nepřízní povětrnostních vlivů čímž uchovává barevnou stálost a lesk u dřevěných a plastových oken.

Dodatečné osazení okapních lišt - u starších typů eurooken (dřevěný profil) se ještě standartně neosazovaly okapní lišty na profily z exterierové strany oken a tím dochází vlivem deště a sněhu k silnému poškození laku a mnohdy i masivu dřeva. V tom případě je nutné provést ošetření dřeva příslušným přípravkem, znovu nalakovat a osadit hliníkovou okapnici v barvě dle požadavku zákazníka aby nedošlo k napadení profilu hnilobou dřeva.

Nová skla do starých oken - v případě nespokojenosti s izolačními vlastnosti stávajících oken výměna skel za nová s výrazně lepšími izolačními vlastnostmi. Během posledních deseti let se výrazně změnil součinitel prostupu tepla u izolačních dvojskel.

Výměna oken a dveří nebo jejich montáž do novostavby

Demontáž a montáž oken a dveří, parotěsné provedení připojovací spáry, zednické začištění, lištování, vyzdívání meziokenních vložek, výmalba dotčeného ostění, montáž vnitřních a vnějších parapetů, montáž žaluzií.

Okenní rámy jsou kotveny pomocí turbošroubů příslušné délky nebo pomocí speciálních kotev, v případě nutnosti za použití chemického kotvení. Prostor mezi rámem a ostěním je standartně vyplněn PUR pěnou.

Parotěsné provedení připojovací spáry (prostor mezi oknem a ostěním) - doporučované provedení připojovací spáry, kdy za použití speciálních pásek a folií je zabráněno v přístupu vlhkosti do spáry a z toho plynoucímu možnému vlhnutí zdiva včetně zhoršení tepelněizolačních vlastností PUR pěny.

Zednické začištění je vždy prováděno příslušným materiálem v návaznosti na konkrétní typ prováděných prací. Nejužívanější jsou např. pro vyzdění meziokenní vložky Ytong různých rozměrů, pro začištění špalet v interieru brousitelná sádrová stěrka Rimano uni od firmy Rigips a pro začištění špalet v exterieru vnější štuk od firmy Knauf. 

Pro vylepšení estetického vzhledu je možné provést lištování v interieru i exterieru příslušným typem lišt dle přání zákazníka.

Výmalba je vždy prováděna příslušnými nátěrovými hmotami v návaznosti na konkrétní typ prováděných prací včetně použití tmelů a penetrací a včetně olepení okolí výmalby dle potřeby.

Montáž vnitřních a vnějších parapetů a žaluzií dle výběru zákazníka, v případě zachování stávajícího vnějšího parapetu překrytí nově vzniklé mezery přechodovým plechem na míru, možnost vyrobení a osazení vnějších parapetů na míru z různých materiálů, silikonování spár.

 

 

NmY5NDg4O